Reflexe využitých metod

V pondělí 7. 6. 2021 jsme s žáky SŠ a ZŠ Vimperk, Nerudova 267 navštívili Jízdárnu Zámek Skalice v Bohumilicích, v rámci projektu Šablony III., kde probíhala hippoterapie. Cílem projektové výuky bylo procvičování motoriky dítěte na koni a odpovědět na otázky týkající se koní. Hned po příjezdu na náš čekaly dvě slečny, které nás měly na starosti celé dopoledne. Program začínal poučením, jak se ke koním chovat, jak reagovat. Následovala projížďka. Slečny připravily dva menší koně a žáci se vystřídali v projíždění. Následovala malá pauza na občerstvení. Po odpočinku jsme šli k ohradě s hříbaty a jedno z nich jsme si hladili. Následovala procházka kolem ohrad, kde jsme viděli okolo padesáti koní. Během cesty nám slečny ochotně odpovídaly na všechny otázky a vyprávěly své příběhy. Žákům se projektový den moc líbil a odjížděli domů plní nových zážitků a hlavně vědomostí o koních a jejich chovu. Stanovené cíle se podařilo splnit.

 

Daniela Novotná, AP