Canisterapie

Dne 9.6. 2021 nás ve SŠ a ZŠ 1. Máje navštívila paní Lenka Roučková se svou fenkou Bonni a králíčkem Rudym. V rámci projektového dne ve škole přijela děti seznámit s ,,Canisterapií“. Vysvětlila žákům co znamená slovo canisterapie, předvedla, jak má člověk správně pečovat o psa, jak ho krmit a především, jak se k němu  vhodně chovat. Žáci se seznámili se stavbou těla psa, počítali zuby, prsty, odhadovali váhu nebo věk. Paní Roučková nám předvedla, jak Bonni reaguje na povely a výcvik psí poslušnosti. Děti si mohli dobrovolně vyzkoušet vodění psa, zadávat fence různé povely, pohladit jí a navázat tak přirozený kontakt se zvířetem. Samozřejmě, že do terapie zapojila i králíčka Rudyho, z kterého byli žáci nadšeni. Děti se z projektové dne obohatily o pocit radosti a spokojenosti při práci s canisterapeutickým psem.  Někteří se zbavili i strachu ze zvířete, což bylo hlavním cílem našeho terapeutického dopoledne. Chtěli bychom p. Lence Roučkové a její fence Boni moc poděkovat a doufáme, že  nás opět brzy navštíví.

Mgr. Eva Fleischmanová