ÚKLID MĚSTA- článek 16.4.24

V úterý 16. dubna 2024 se naše Základní škola, 1. máje 127, Vimperk zapojila do úklidové akce „Ukliďme (si) Vimperk 2024!“. Žáci si v úvodu vyslechli informace o akci, dostali ochranné rukavice a pytle na odpad. Následovalo společné focení v rámci soutěže o nejoriginálnější úklidový tým. Nejmladší žáci uklízeli jako berušky, ti starší se zaměřili na problematiku tříděného odpadu. Akce se zúčastnily celkem tři týmy. První skupina berušek uklízela v blízkosti školy v Areálu letních sportů Vimperk. Starší žáci se rozdělili do dvou skupin. Společně odešli směrem k Penny Marketu Vimperk, již cestou se dali do uklízení s velkou vervou a radostí. U Lidlu se skupiny rozdělily. Cílem úklidu byl Bike park Vimperk u Volyňky na obou březích. I přes velkou nepřízeň počasí děti s nadšením nasbíraly tři plné pytle odpadu, byly aktivní a spokojené.  Poděkování patří všem pilným žákům i jejich vyučujícím a také zástupcům města. Díky této aktivitě udělali žáci dobrý skutek pro naše město. Ještě jednou velké díky všem a příští rok úklidu zdar!

Mgr. Milada Zahradníková