Chupa-Chups-logo-ve-vektorech-1

Sponzoři na sportovní den

Město Vimperk

Rohde a Schwarz

Aquatherm – Jaroslav Šandera

Alena Popelínská

Jaroslav Brabec

Květinka Bártová

Lindt sprüngli

Pizzerie Marco

Zefa  Volary

Madeta

Papírnictví Frajkorovi

CHOŠ

firma Perfetti Van Melle

Hračky u Krtečka

Policie ČR

Netradiční sportovní den

Na závěr školního roku se nám podařilo uspořádat již druhý ročník „Netradičních sportovních her“ pro žáky základních škol Prachatice, Volary a Vimperk. Společné sportování žáků prvního a druhého stupně základních škol a speciálních tříd se uskutečnilo v úterý 20. 6. 2023 v areálu Střední školy a Základní školy Vimperk, Nerudova 267.

Sportovní den zahájila úvodním slovem paní starostka města Vimperk Ing. Jaroslava Martanová, ředitel školy Ing. Petr Žuravský, místostarosta Mgr. Zdeněk Kuncl a paní zástupkyně Mgr. Helena Švehlová. Správnou sportovní atmosféru pomohl navodit doprovodný program zájmového kroužku trampolín DDM Volary pod vedením Veroniky Honnerové. Skupina „Hopsinky“ předvedla rytmické skákání na trampolínách při hudebním doprovodu. Následovalo seznámení všech soutěžících s organizací soutěže a sportovní den byl odstartován. Žáci základních škol soutěžili v pětičlenných týmech ve dvou kategoriích. V místní tělocvičně bylo připraveno jedenáct stanovišť, kde si mohli žáci vyzkoušet netradiční pohybové aktivity. Za svoje sportovní výkony získávali bodové ohodnocení. V průběhu sportovního klání byla patrná snaha uspět a dosáhnout nejlepších výsledků. Sportovci se opravdu snažili. Během závodění nezapomínali ani na pitný režim a vydatnou svačinu, kterou do soutěže věnovali naši sponzoři. Všichni přítomní učitelé, asistenti, mistři odborného výcviku, studenti, kteří pomáhali s organizací akce pracovali s velkým nasazením. Děti speciálních tříd plnily úkoly samostatně ve třídě. Jejich okruh dovedností a pohybových aktivit probíhal jako nesoutěžní. Za každý splněný úkol získaly děti razítka. Na jejich tvářích byla patrná radost a spokojenost. Po splnění všech disciplín byly dětem sečteny body a razítka. V závěru sportovního dne proběhl společný nástup družstev a hodnocení soutěže. V první kategorii mladších žáků: 1. místo-Volary, 2. místo-Vimperk, 3. místo-Prachatice, druhá kategorie starších žáků- 1. místo-Vimperk, 2. místo-Prachatice, 3. místo-Prachatice. Všichni sportovci získali za svůj výkon odměny, diplomy a medaile. Našim cílem bylo nabídnout dětem zábavnou formou možnost pohybových aktivit. Myslím, že se nám to společně podařilo. Velký dík a pochvala náleží soutěžícím, hostům, celému týmu pedagogů a našim sponzorům. Nezbývá jen popřát všem krásné prázdniny a radost z pohybu.

 

Mgr. Milada Zahradníková, tř.uč.